• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Yeditepe-Basketbol/358449467645434?ref=aymt_homepage_panel
  • https://twitter.com/yeditepesports
   
   YEDİTEPE 

  BASKETBOL 

7-15 YAŞ

KIZ-ERKEK 
YENİ YILDIZLARINI 
ARIYOR...

0216 390 35 90
0533 607 49 00

ANASAYFA

Yeditepe Basketbol teknik koordinatörlüğüne,camianın yakından tanıdığı Erdal ALBAYRAK getirildi. Erdal AlLBAYRAK İstanbul / Kadıköy doğumludur. Lise eğitimini Pendik'de, üniversite eğitimini %100 Basketbol bursu ile Beykent Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Basketbol kariyeri başarılar ile doludur. Basketbol kariyerini, bilgi ve deneyimleri ile artık Yeditepe Basketbol bünyesin'de idari koordinatör ve coach olarak sürdürmektedir
Rönesans Holding çatısı altında Ted Rönesans Koleji' nin ev sahipliğini yaptığı Uni Altaypı Ligi, 15 Kasım Pazar Günü Yeditepe Basketbol - Sancaktepe SK karşılasması ile başladı.
Feryapı Asya Lig'de minikler kategorisinde mücadele gösteren ekibimiz ilk sınavını 08 Kasım Pazar günü verdi. Minikler kategorisin de yeni oluşum giden ekibimiz, ilk maçın heyecanı ve hücumda ki sonuç bulamadığımız için maçtan mağlup ayrıldı.
1.Türkiye Okul Dışı Eğitim ve Kampçılık Çalıştayı'nı gerçekleştirdik. 24 Ekim 2015 Tarihin de Bostancı Plus Hotel' de International Camping Fellowsip (ICF) ve Türkiye Kamplar Derneği olarak organize edilen çalıştayda, ICF Başkanı John JORGENSON, ICF Asbaşkanı Valery KOSTIN, Güney Amerika Kamplar Birliği Başkanı Gonzalo VELOZ, Akademisyen Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL ve Türkiye Kamplar Birliği Başkanı Fahrettin GÖZAT konuşmacı olarak yerlerini aldılar.
Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Altyapı Liglerinde 2015-2016 Sezonunda mücadele gösterecek takımların kura çekimi 22 Kasım 2015 Tarihinde Burhanfelek Milli Takımlar Kamp Merkezinde gerçekleştirildi. Yeditepe Basketbol olarak küçük erkekler kategorisinde A grubunda yer alırken, Yıldız erkekler kategorisinde C grubunda yer almaktayız.
Türkiye Basketbol Federasyon Altyapı liglerine katılım için zorunlu olan lisans işlemleri kulübümüzce yürütülecektir. Sporcu ve velilerimizden istenilen belgeler aşağıda belirtilmiştir.
Yeditepe Basketbol, 15.'si düzenlenen Powerbulls Yaz Basketbol Turnuvası'nı Küçüklerde 2., minikleride 3. olarak tamamladı. Hem yaz kampı yapan hemde turnuvada ter döken sporcularımız, lig de iddaalı olduklarını bu turnuvada gösterdiler. 80 kişilik geniş bir kafile ile turnuvada yerini alan ekibimiz, turnuvanın en fairplay ekiplerinden birisi olarak zihinlerde kaldı.
Minik Takım sporcularımız geçtiğimiz pazar günü babalarına meydan okudular. Babaların üstünlüğü ile başlayan maçta miniklerimiz, fiziksel olarak zayıf kalsalarda kurdukları set ve hızlı oyunları ile babaları alt etmeyi başardılar.
Yeditepe Basketbol Spor Kulübü Kurucu Başkanı Sinan DURMUŞ'un 28. Yaş gününü minik sporcuların antrenmanı sonrasında tesislerimizde kutladık.
Geçtiğimiz ay tamamlanan Spor AŞ Basketbol liginde gülen taraf Yeditepe Basketbol oldu. Şampiyonluk kutlamaları ve All-Star maçı için Avrupa'nın En Büyük 2. Arenası olan Sinan Erdem Spor Kompleksi'nde yapılacaktır.
 3